• Úterý 19. února 2019
High 6° / Low -2°

Leden

„Zima, zima, zimička“

V rámci EVVO výchovy ve třídách  pečujeme o zvířátka – chováme želvu a křečka, novým přírůstkem do jedné ze tříd je křeček „Božena“. Staráme se ale i o zvířata na zahradě a v parku-vyráběli jsme např. krmítka pro ptáčky. Chodíme hodně ven, že není sníh nám nevadí..

Ke konci ledna jsme se věnovali tématu „Vesmír“, navštívili jsme Štefánikovu hvězdárnu a zkoumali oblohu opravdickým hvězdářským dalekohledem..

„Těšíme se na Ježíška“

Advent jsme letos zahájili zdobením vánočního stromečku na Náměstí Míru. V EVVO programu jsme si přivoněli ke stromečkům, učili se rozlišovat mezi jedličkou a borovicí. Zahráli si na semínka ze šišek, které dopadají na zem. A povídali jsme si to tom, co se stane s takovým uříznutým vánočním stromečkem po Vánocích.

Seznámili jsme se se zvyky a tradičními postavami, které patří k předvánočnímu a vánočnímu času. Přišel k nám Mikuláš, společně jsem se připravili na Vánoční besídku pro rodiče – upekli jsem vánočky a cukroví. Ježíškova nadílka byla bohatá a velice nás potěšila. Společně jsme si užili i vánoční tradice a u stromečku zazpívali koledy.

Společně jsme se vydali na vánoční výlet do Přerova nad Labem, kde jsem navštívili výstavu „Lidové Vánoce v Polabí“. Do školky přijelo i divadlo s pohádkou „Vánoční hvězda“ a společně jsme si všichni zazpívali i vánoční koledy u stromečku.

„Když kamarád stůně“

Tento měsíc se věnujeme lidskému tělu, ochraně našeho zdraví i jak umí léčit příroda.

Navštívili nás asistenční psy s ukázkou výcviku.

„Barevný podzim“

Máme rádi přírodu a tu podzimní zvlášť. A proto se ji snažíme poznávat, učit se o ní a hlavně v ní trávit, co nejvíce času.

Navštívili jsme Čimický háj, ve školce jsme vařili z potravin nakoupených na farmářském trhu, vyráběli z různých přírodnin a zkoumali a užívali si podzim všemi smysly. Ve třídách chováme zvířátka, a tak s nimi i navštěvujeme zvěrolékaře.

Září

„Škola volá“

V měsíci září se věnujeme vzájemnému poznávání. Seznamujeme se s kamarády, s naší školkou i s jejím okolím. Babí léto si vychutnáváme v prostředí Riegrových sadů a nedaleké Rajské zahrady. Baví nás i vlastivědné vycházky, při kterých objevujeme krásné památky i důležitá místa v okolí naší školky.

Povídáme si o vinobraní, ochutnávka různých druhů vín – jejich zpracování. Pokus s rozinkou + návštěva Havlíčkových sadů a pozorování vinné révy.

Sázíme do truhlíků pozdní salát a špenát. Sklízíme plody naší úrody a vaříme různé dobroty. Věnujeme se chovu školkových mazlíčků a při péči o ně nenecháváme nic náhodě, a proto navštěvujeme i pana veterináře.

Riegrovy sady

Kostel sv. Ludmily