Změny, informace

Poradenství i psychologickou pomoc nabízí Národní pedagogický institut

Týká se vás inkluze? Máte doma nebo ve třídě dítě se speciálními vzdělávacími potřebami? Dostali jste se kvůli koronaviru do tíživé situace a hledáte rychlou pomoc? Na všech krajských pracovištích Národního pedagogického institutu naleznete Centra podpory, která fungují jako místo první pomoci pedagogům nebo rodičům, kteří se potýkají s problémy z oblasti inkluzivního vzdělávání. Osobní či telefonické poradenství poskytují v konzultačních hodinách po celý rok zdarma. Kde je naleznete a s čím vším vám mohou pomoci? Podívejte se na www.inkluzevpraxi.cz/centra-podpory. Každé Centrum spolupracuje v daném kraji se sítí více než 20 škol, které se zapojily do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (APIV B) a procházejí vzdělávací a profesní podporou. Naše škola je jednou z nich.

Pokud řešíte situaci, se kterou si i kvůli koronavirové krizi nevíte rady, obrátit se můžete aktuálně také na psychology Národního pedagogického institutu. Tato pomoc je bezplatná a více informací naleznete na www.zapojmevsechny.cz/pomoc.

V rámci projektu APIV B poskytuje aplikaci Zapojmevšechny.cz i poradenství Národní pedagogický institut ČR. Projekt APIV B je spolufinancován EU.

Jakékoliv změny, termíny, informace a nabídky jsou zveřejňovány na vývěskách a místech přístupných rodičům (v šatnách, chodbách, dveřích, u tříd apod.) Rodiče pravidelně tyto informace sledují a aktuálně přizpůsobují např. docházku aj.

Změny týkající se dětí, kontaktů s rodiči a pod., ohlašují rodiče pedagogickým pracovníkům předem nebo v nejkratším termínu (infekční choroby, zdravotní stav dětí, adresy, telefony, změny typu pracovní doby,  přechodu do základní školy nebo jiné mateřské školy apod.)

Jestliže dítě není vyzvednuto rodiči, zákonnými či pověřenými osobami do konce provozní doby mateřské školy s internátní péčí, pedagogický pracovník informuje Policii ČR ředitelku školy a koordinuje s nimi svoji činnost.