• Středa 26. června 2019
  • Svátek má Adriana
Zítra má svátek Ladislav

2.TŘÍDA

Ve 2. patře se nachází věkově heterogenní třída pro 24 dětí.

Obsah vzdělávání je zajištěn na základě třídního vzdělávacího programu, který si učitelky tvoří dle potřeb a zájmu dětí a zároveň vychází ze školního vzdělávacího programu „Jaro, léto, podzim, zima“.

Od nástupu dítěte do mateřské školy je kladen důraz na adaptaci nových dětí na prostředí, na rozvoj osobnosti dětí a děti jsou také připravovány na základní školu. Ve třídě je vytvářena příjemná atmosféra a může tak docházet k navazování vzájemných přátelských vztahů. Děti jsou vedeny k upevňování morálních hodnot a dohodnutých pravidel. Také jsou vedeny ke vzájemné pomoci a k péči o zvíře, protože ve třídě mají želvu Dorotku, o kterou se společně starají.

Děti mají k dispozici velké množství rozmanitých didaktických prvků a herních koutků. Každý týden chodí cvičit do tělocvičny přímo v budově mateřské školy a každý týden tvoří z keramické hlíny. Ke třídě patří terasa s truhlíky, ve kterých děti pěstují vlastní zeleninu a bylinky. Pobyt venku trávíme na přilehlé zahradě, nebo vycházkami do okolí či do Riegrových sadů. Pro děti jsou organizovány různé aktivity, tematické dny,  exkurze a výlety.